• Informacje ogólne

• Kwalifikacyjne kursy zawodowe stanowią ofertę kształcenia w formie pozaszkolnej.

Dyrekcja Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Gdyni ul. Płk. Dąbka 207 przyjmuje zapisy absolwentów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych na bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe:

Wykonywanie wyrobów tapicerowanych

Wykonywanie zabiegów fryzjerskich

Projektowanie fryzur

Prowadzenie sprzedaży

Prowadzenie działalności handlowej

Organizacja i kontrolowanie robót budowlanych

Sporządzanie kosztorysów oraz przygotowywanie dokumentacji przetargowej

Kursy odbywają się w systemie zaocznym - piątki, soboty co 2 tygodnie.

Warunkiem rozpoczęcia kwalifikacyjnego kursu zawodowego jest zgłoszenie się minimum 20 kandydatów.

Oferta skierowana jest do osób, które chcą:

- zdobyć zawód,

- uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe,

- prowadzić własną działalność gospodarczą,

- rozwinąć własne talenty.

Uczestnikiem kursu może być każda osoba, która ukończyła 18 lat i nie ma przeciwskazań zdrowotnych do wykonywania danego zawodu.

Udział w kursie jest bezpłatny.

Kwalifikacyjny kurs zawodowy jest prowadzony według programu nauczania uwzględniającego podstawę programową kształcenia w zawodach, w zakresie jednej kwalifikacji. Ukończenie kursu umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie przeprowadzonego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Gdańsku.

Osoba podejmująca kształcenie na kwalifikacyjnym kursie zawodowym posiadająca:

1) dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe lub inny równorzędny,

2) świadectwo uzyskania tytułu zawodowego, dyplom uzyskania tytułu mistrza lub inny równorzędny,

3) świadectwo czeladnicze lub dyplom mistrzowski,

4) świadectwo ukończenia szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe,

5) świadectwo ukończenia liceum profilowanego,

6) świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie,

7) zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego

– jest zwalniana, na swój wniosek złożony do Dyrektora Szkoły, z zajęć dotyczących odpowiednio treści kształcenia lub efektów kształcenia zrealizowanych w dotychczasowym procesie kształcenia, o ile sposób organizacji kształcenia na kwalifikacyjnym kursie zawodowym umożliwia takie zwolnienie.

Wymagane dokumenty:

• kserokopia dokumentu poświadczającego posiadane wykształcenie/oryginał do wglądu,
          • ankieta zgłoszeniowa na kurs: CKZiU_nowa_karta_zgloszenia_na_KKZ.docx
          • kserokopia dowodu osobistego/ dowód osobisty do wglądu,
          • dwa zdjęcia,
          • zaświadczenie lekarskieobraku przeciwwskazań do wykonywania pracy w zawodzie.

Dokumenty przyjmowane są w CKZiU Nr 2 (A. 18, A. 19, A. 71, A. 74).

Absolwent kursu otrzyma:

- zaświadczenie o ukończonym kursie,

- świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie - po zdaniu egzaminu,

- dyplom zawodowy,

- dyplom technika po zdobyciu wszystkich kwalifikacji składających się na dany zawód, pod warunkiem posiadania wykształcenia co najmniej średniego.

Warunkiem rozpoczęcia kwalifikacyjnego kursu zawodowego jest zgłoszenie się minimum  20 kandydatów.

Informacji o kursie udziela:

- sekretariat CKZiU Nr 2 w Gdyni, tel. 58 622 26 24; 58 622 08 22

- wicedyrektor ds. zawodowych – tel. 58 66 99 740.