• DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wniosek_o_zapewnienie_dostepnosci_cyfrowej.docx

Wniosek_o_zapewnienie_dostepnosci_architektonicznej.docx

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Gdyni zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony podmiotowej BIP zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej CKZiU Nr 2

Dane teleadresowe jednostki:
          Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Gdyni
          ul. płk. Dąbka 207
          81 - 155 Gdynia
          e-mail: sekretariat@ckziu2.edu.gdynia.pl

Data publikacji strony internetowej: 2015-10-21
          Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-11-10

Strona internetowa CKZiU Nr 2 jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
          – zamieszczone informacje są w postaci artykułów lub załączników, które nie są dostępne cyfrowo;
          – dokumenty mogą być zapisane w PDF lub w postaci skanów z uwagi na charakter informacji jaki jest niezbędny do opublikowania informacji;

- nieczytelne przez czytniki ekranu dokumenty PDF użytkownicy mogą rozpoznać narzędziem OCR. Jedno z takich darmowych narzędzi znajduje się na stronie http://www.onlineocr.net/

– filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych
          – dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi

- w serwisie znajdują się dokumenty z treścią w której zostały wstawione linki do dokumentów
          – brak opisów zdjęć, tekstu alternatywnego dla czytników obsługiwanych przez osoby niepełnosprawne.

Powody wyłączenia:
          – strona została zaprojektowana przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej;

Data sporządzenia deklaracji
          Deklarację sporządzono dnia 2020-11-12
          Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Deklaracja dostępności jest przygotowana w formacie HTML, w jego dowolnej wersji.

Skróty klawiaturowe
          Obsługa strony jest możliwa przy użyciu klawiatury. Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki. Nasza strona powinna dać się znacząco powiększyć lub pomniejszyć dostępnymi narzędziami przeglądarki. Zaleca się stosowanie klawiszy:

[CTRL] oraz [+] aby powiększyć widok
          [CTRL] oraz [-] aby pomniejszyć widok

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.

Osoba do kontaktu w sprawie dostępności: Dorota Borys
          email: dborys@ckziu2.edu.gdynia.pl
          Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu: (058) 66 997 33. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Procedura wnioskowo-skargowa

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z art.18 z ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie.

Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej, z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich

Dostępność architektoniczna

Główne wejście do szkoły znajduje się od strony ulicy Płk. Dąbka. Do budynku prowadzą szerokie schody oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych. Szkoła składa się z pięciu bloków oznaczonych literami A do E. Na parterze bloku B znajduje się toaleta dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W bloku C znajduje się winda osobowa. Można nią wjechać z poziomu chodnika na hol główny szkoły oraz wszystkie kondygnacje bloku C.

Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym są pracownicy obsługi.
          Do szkoły może wejść osoba z psem asystującym.
          Szkoła dysponuje parkingiem dla samochodów osobowych z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.

Informacja o dostępności tłumacza języka migowego
          W placówce nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu.