• 19-06-2019 Zakończenie roku szkolnego

• W środę 19 czerwca  dobiegł końca kolejny rok szkolny2018/2019. Nauczyciele i uczniowie CKZiU Nr 2 w Gdyni spotkali się na apelu, gdzie wręczono  świadectwa uczniom z najlepszymi wynikami w nauce. Dalszych sukcesów życzyła wyróżnionym również pani Dyrektor Krystyna Stadnicka.

Po tej części uroczystości wszyscy uczniowie udali się do sal, gdzie otrzymali świadectwa i pożegnali się ze swoimi wychowawcami, którzy życzyli im udanych i bezpiecznych wakacji.

owe zdjęcia zostały dodane do galerii 19-06-2019 Zakończenie roku szkolnego.

• 11-06-2019 Odznaka honorowa „Za zasługi dla budownictwa”

• Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Gdyni z przyjemnością informuje, że Pani Joanna Kawiak Szewczyk – Kierownik Szkolenia Praktycznego została odznaczona odznaką honorową za "Zasługi dla budownictwa” przez Jerzego Kwiecińskiego Ministra Inwestycji i Rozwoju. Uroczyste wręczanie odznaczeń nastąpiło podczas Walnego Zgromadzenia Członków Polskiej Izby Budownictwa w dniu 11 czerwca 2019 r. o godz.11.30 w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy!

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 11-06-2019 Odznaka honorowa „Za zasługi dla budownictwa”.

• 08-06-2019 Konkurs w Cechu

• XIV Konkurs fryzjerski w Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości pod hasłem "Wspomnienie z wakacji". Reprezentowaliśmy szkołę w mocnym składzie 10 stanowisk. Wzięły w nim udział uczennice wszystkich poziomów klas Technikum Usług Fryzjerskich. Klasy zawodowe fryzjerskie reprezentowały uczennice ze wszystkich trzech poziomów nauczania. Na przyznanych sześć miejsc przez Jury, nasza szkoła zajęła dwa. Honorowe 6 - Agnieszka Selau oraz 4 - Paulina Bieszke - obie uczennice z klasy III fryzjer. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz upominek.

Alicja Hajdel

• 04-06-2019 4 czerwca 1989 - co się wtedy wydarzyło?

• 4 czerwca 1989 to jedna z najważniejszych dat w najnowszej historii Polski.

4 czerwca - co to za rocznica?

Szczególnie młodsi mieszkańcy naszego kraju mogą zadawać takie pytanie, gdyż wydarzenia związane z 4 czerwca pamięta raczej starsze pokolenie. Wszyscy jednak powinniśmy znać odpowiedź, gdyż jest to bardzo ważna data dla Polski!

Wiąże się z naszą historią najnowszą i odzyskaniem niepodległości po latach komunizmu. Warto dowiedzieć się co upamiętnia data 4 czerwca w Polsce.

4 czerwca 1989 - co się wtedy wydarzyło?

Co to za rocznica, którą obchodzimy 4 czerwca? Tego dnia w 1989 roku przeprowadzono pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne. Według zasad ustalonych podczas słynnych obrad Okrągłego Stołu, władze komunistyczne pozwoliły opozycji na obsadzenie części miejsc w sejmie i senacie. W tym celu zorganizowano pierwsze od ponad 40 lat demokratyczne wybory, w których wygrali oczywiście opozycjoniści.

Miażdżące zwycięstwo opozycji doprowadziło do stworzenia nowej sytuacji politycznej w Polsce co faktycznie oznaczało koniec komunizmu w naszym kraju. Na pamiątkę wyborów czerwcowych, w 2013 Sejm RP ustanowił 4 czerwca dniem Dniem Wolności i Praw Obywatelskich.

30 ROCZNICA OBCHODÓW

Od 1 czerwca przez jedenaście dni w Gdańsku trwa wielkie świętowanie 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów.

W sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności i sali BHP Stoczni Gdańskiej wyrosła Strefa Społeczna. Kilkanaście hal współtworzonych przez 200 organizacji pozarządowych to jedna z kluczowych przestrzeni Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku. Każda z hal namiotowych to wybrany obszar z życia społeczeństwa obywatelskiego (m.in. integracja, wsparcie społeczne, zrównoważony rozwój, ruchy miejskie, prawa człowieka). W namiocie Prawa Człowieka, odbędzie się warsztat dotyczący fact-checkingu, będą pokazy filmów, a także przekazane zostaną informacje o tym, jak uzyskać pomoc w obronie swoich praw. Będzie też można poznać ciekawe kampanie społeczne, mające na celu podnoszenie świadomości społeczeństwa w zakresie praw człowieka.

Rocznica wyborów 4 czerwca. Zaprezentowano specjalny okrągły stół

Przed Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku stanął okrągły stół wykonany na specjalne zamówienie na 30. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 roku. Może przy nim usiąść około stu osób. Stół będzie przestrzenią do rocznicowych zdarzeń, m.in. warsztatów i debat.

• 03-06-2019 Drużynowy Turniej wiedzy ekologicznej

•

Do turnieju przystąpiło pięć drużyn. Uczniowie konkurowali ze sobą w różnych umiejętnościach tj:

Rozpoznawanie głosów zwierząt; przedstawionych okazów fauny, układanie łańcucha pokarmowego, segregowanie śmieci, oceniali jak długo rozkładają się odpady. Odgadywali nazwę Parków  Narodowych na podstawie symboli, odpowiadali na pytania z zakresu ekologii i sozologii. Więcej informacji na podstronie: Konkursy i zawody.

Justyna Malawska

Katarzyna Szugaj