CKZiU Nr2

 • Życzenia świąteczne dla pracowników CKZiU Nr 2

  Życzenia świąteczne dla pracowników CKZiU Nr 2

  Życzenia świąteczne pracownikom CKZiU Nr 2 składają również:

  p. Hanna Margońska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej: ZYCZENIA_Boze_Narodzenie_2018.doc

  p. Ewa Biernacka (Prezes ZNP): BN_2018_ZNP_placowki.pdf

 • 12-12-2018 Międzyszkolne zawody bowlingowe

  XIV edycja Międzyszkolnych Mistrzostw Bowlingowych już za nami. 12.12.2018 r. o godz.12.00 do rywalizacji przystąpili uczniowie z naszej szkoły w składzie: Oskar Hallmann z klasy I Bwz, Illia Tsupko, Klaudiusz Tymoszuk, Filip Szturo, Patryk Makowski z klasy I TRW/TPM. Łącznie zawodnicy zdobyli 1076 punktów. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Oskar, który zdobył 254 punkty. Gratulacje dla całego zespołu.

  Małgorzata Adrych

 • 09-12-2018 Serce od serca

  Pierwsze serca dla Amazonek, w ramach akcji: Serce od serca, już uszyte przez wspaniałe kursantki zdobywające kwalifikacje w CKZiU Nr 2, pod bacznym okiem p. Danuty Hasiak. Czekamy z niecierpliwością na kolejne.

  Dorota Borys

 • 07-12-2018 Konkurs wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy”

  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdyni uczestniczy ponownie w bieżącym roku szkolnym w projekcie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”, którego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy. Celem projektu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.            

  W ramach projektu, w listopadzie, został przeprowadzony etap szkolny konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs jest organizowany w szkołach uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa” i jest formą popularyzacji tego programu oraz sprawdzianem jego efektywności dla szkół i ich uczniów. W wyniku szkolnej rywalizacji, spośród 66 uczestników, najlepsze okazały się uczennice klas fryzjerskich: Paulina Bieszke (3f) oraz Agnieszka Selau. Reprezentowały one szkołę podczas etapu regionalnego konkursu, który odbył się 7 grudnia 2018r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego        w Gdańsku.

  Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy. Wiedza i doświadczenie zdobyte podczas przygotowań do konkursu oraz udział w projekcie edukacyjnym pomoże uczniom w przygotowaniu się do egzaminów zawodowych oraz do lepszego funkcjonowania na rynku pracy.

  Organizatorem działań na terenie CKZiU nr 2 w Gdyni jest wicedyrektor Dorota Kyzioł.

  Dorota Kyzioł

   

 • 06-12-2018 Mikołajki

  Zgodnie z tradycją 6 grudnia wszyscy uczniowie CKZiU Nr 2 spotkali się ze świętym Mikołajem. Tego dnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego częstowali słodkościami całą społeczność szkolną.  W rolę św. Mikołaja wcielił się Patryk Gwiaździński z klasy I TRW, a role śnieżynek - pomocnic przypadły w udziale: Kasi Chorążce, Ani Ciesielce oraz Aleksandrze Kowalczyk z klasy II TUF.

  Grażyna Mroczko

 • 30-11-2018 Projekt „Muzeum bez wyjątku!”

  3 grudnia 2018 r. uczennice naszej szkoły, kolejny raz, włączyły się w realizację projektu „Muzeum bez wyjątku!” przygotowywanego przez Muzeum Emigracji i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Gdyni.

  Zadaniem naszych uczennic (pod kierunkiem pani Agnieszki Poruszek) było wykonanie fryzur wychowankom SOSW Nr 1 biorącym udział w pokazie mody  „Lata osiemdziesiąte” oraz warsztatach tanecznych.

  Mimo ogromnej presji czasu i wymagających stylizacji, dziewczęta spisały się fantastycznie. Za swoją pracę otrzymały piękne podziękowania od pani Anny Posłusznej, koordynator projektu, oraz drobne upominki.

  Dla wszystkich uczestników gali były to niezapomniane chwile, pełne wzruszeń i łez radości.

  Dziękuję i do zobaczenia  w przyszłym roku

  koordynator projektu w CKZiU Nr 2: Ewelina Wańkowicz

   

 • 30-11-2018 Wyjście klasy 1 TUF do Walkout

        30 listopada uczennice klasy 1 TUF podjęły wyzwanie zgodnie z zasadami gry Escape room: „wejdź do pokoju… poznaj sekrety… znajdź wyjście!”.

       Celem zabawy było wyjście z pokoju przed upływem 60 minut. Aby to osiągnąć, uczestnicy musieli współpracować i wspólnie rozwiązywać umieszczone tam zagadki.

        Nie było łatwo… Mroczne pokoje: „Oddział psychiatryczny”, „Piła”, „Gniew bogów” i „Koszmar” budziły grozę, a odkrywane tajemnice wywoływały przerażenie…

  Ale udało się!

  Walkout, to znakomita zabawa i niezapomniane wrażenia. Polecamy!

  Ewelina Wańkowicz

 • 28-11-2018 Wyjście klasy I b wz

  28.11.2018 r. w ramach integracji klasa I bwz wraz z wychowawcą wybrała się do Centrum Rekreacji U7 w Gdyni. Po półtoragodzinnej rywalizacji postanowiliśmy odpocząć. Poszliśmy na spacer Bulwarem Nadmorskim w kierunku Skweru Kościuszki. Tam odbywały się obchody 100-lecia utworzenia Marynarki Wojennej. Wysłuchaliśmy odczytu listu Prezydenta RP oraz salutu świątecznego - 21 wystrzałów armatnich z Okrętu Muzeum ORP Błyskawica.

  Małgorzata Adrych

 • 21 i 23-11-2018 Szkolne mistrzostwa w siłowaniu na rękę

  W dniach 21 i 23 listopada odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Szkoły w Siłowaniu na Rękę.

  Zawody odbyły się z podziałem na kategorie wagowe i poprzedzone zostały rozgrywkami wewnątrz klasowymi. W Mistrzostwach wystartowało 30 zawodników. Najlepsi będą reprezentować CKZIU NR 2  - 06. grudnia 2018 roku na MISTRZOSTWACH GDYŃSKICH SZKÓŁ W SIŁOWANIU RĘKĘ w ZSChiE. Trzymamy kciuki!!!

  WYNIKI:

  Kategoria 1

  I MIEJSCE- Oskar Hallmann kl.1BWZ

  II MIEJSCE- Illia Tsupko kl.1TRW

  III MIEJSCE-Mateusz Brzeziński kl.1TRW

  Kategoria 2

  I MIEJSCE- Dawid Grzywiński kl. 4TB

  II MIEJSCE- Mateusz Malek kl.1 CWZ

  III MIEJSCE- Grzegorz Dettlaff kl. 4TB

  Kategoria 3

  I MIEJSCE- Nikodem Płata kl.1 TRW

  II MIEJSCE- Damian Kamiński kl.4TB

  III MIEJSCE- Bartłomiej Kreft kl.1 TRW

  DZIEWCZYNY

  Kategoria 1

  I MIEJSCE- Monika Bruhn kl.1CWZ

  II MIEJSCE- Magdalena Tańska kl.2 FS

  III MIEJSCE- Dominika Kwidzińska kl.1 TUF

  Kategoria 2

  I MIEJSCE- Paulina Halmann kl.1FS

  II MIEJSCE- Weronika Halmann kl.1CWZ

  III MIEJSCE- Natalia Szmyt kl. 2 FS

  Gratulujemy!!

  Marlena Marzec

 • 26-11-2018 Piłka ręczna chłopców

  W poniedziałek 26 listopada 2018 r. nasi uczniowie, z dużym zaangażowaniem, rywalizowali w międzyszkolych zawodach w piłce ręcznej chłopców. Zajęliśmy drugie miejsce w grupie, co niestety, nie pozowliło nam na wyjście z grupy i udział w dalszej rywalizacji. Za udział i sporotwego ducha - Dziękujemy.

  Naszą szkołę godnie reprezentowali:

  4 TB: Grzegorz Dettlaff, Dawid Grzywiński, Damian Konefke

  3 TB: Kacper Krause, Robert Towścik

  3 a wz: Kacper Przybylski

  2 a wz: Kamil Kaminski

  2 b wz: Szymon Adamczyk

  1 TRW: Kacper Gburek

  1 a wz: Sebastian Hildebrandt, Łukasz Kurzawa, Błażej Mucek

  1 b wz: Oskar Hallmann

  Opiekun:

  Urszula Waśkiewicz-Szwonka

   

 • 21-11-2018 Matura próbna z matematyki

  Ogólnopolska Próbna Matura z Operonem to akcja, w ramach której przeprowadzany jest próbny egzamin maturalny dla uczniów liceów i techników w całej Polsce. Arkusze egzaminacyjne są opracowywane przez doświadczonych egzaminatorów, dzięki czemu umożliwiają rzetelne sprawdzenie wiedzy i przygotowanie do prawdziwego egzaminu dojrzałości.

  W roku szkolnym 2018/2019  matura próbna odbywa się w dniach 20-23 listopada i została objęta honorowym patronatem Rady Języka Polskiego.

  Harmonogram Próbnej Matury z Operonem 2018/2019: https://egzaminy.operon.pl/index/terminy/matura

  Grażyna Mroczko

 • 18-11-2018 Weselnik
  18 listopada 2018 roku nasi zdolni uczniowie z klas fryzjerskich po raz kolejny czesali charytatywnie na targach ślubnych. Zadowolonych klientek jak co roku nie brakowało.
  Anna Bach
 • 11-11-2018 Parada Niepodległości

  Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem "100. Gdyńskie Urodziny Niepodległej". Jak co roku w barwnym pochodzie szły różne  stowarzyszenia, przedstawiciele szkół, lokalnych samorządowców, związki kombatanckie i gdyńskie drużyny sportowe.

  Uczniowie i nauczyciele CKZiU Nr 2 wzięli również udział w wielkiej Paradzie Niepodległości, która stanowiła część obchodów 100.Gdyńskich urodzin Niepodległej.

  Uroczystości zakończyły się pod pomnikiem Polski Morskiej. Oficjalnie ta część rozpoczęła się meldunkiem kampanii reprezentacyjnej i podniesieniem flagi państwowej. Następnie odśpiewano hymn narodowy i oddano salwy honorowe.

  Grażyna Mroczko

  Krótki filmik z Parady

   

 • 11-11-2018 Z nutą patriotyzmu w CKZiU Nr 2

  "Z nutą patriotyzmu", jak również zdjęcia z finału akcji 100 kotylionów na 100-lecie odzyskania niepodległości. w efekcie uczniowie CKZiU Nr 2 w Gdyni wykonali 101 kotylionów.

 • 10-11-2018 100 kotylionów na 100-lecie Polski

  100 kotylionów na stulecie odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI

  1918 - W tym roku Polska odzyskała niepodległość.

  Co roku obchodzimy Święto Niepodległości nosząc biało-czerwone ozdoby, chodząc na marsze, czy wywieszając flagę.

  Tym razem jest to setna rocznica wydarzenia, by tą rocznicę uczcić w klasach I, II i III technikum przemysłu mody zorganizowaliśmy z p. Hanną Czarkowską akcję "Sto kotylionów na stulecie odzyskania niepodległości".

  Dołącz do naszej akcji celebrowania narodowego święta, wykonaj swój własny biało-czerwony kotylion! Pomogą Ci w tworzeniu: opis i fotografie.

  Potrzebujesz:

  - 115 cm czerwonej tasiemki atłasowej o szerokości 2,5cm

  - 25 cm białej tasiemki atłasowej o szerokości 2,5cm

  - Igłę do szycia ręcznego

  - Nożyczki

  - Nitkę czerwoną lub białą

  - Kółko z tektury o średnicy 9cm (wewnętrzne - 2cm)

  - Pistolet z klejem na gorąco

  - Agrafkę

  - Zszywacz

  Działaj:

  1. Wytnij kółko z tektury
  2. Przez środek kółka przełóż czerwoną tasiemkę i owiń je.
  3. Teraz odwróć tasiemkę, aby oba końce były ułożone prawą stroną do wierzchu.
  4. Podwiń wierzchni koniec tasiemki, a spodni koniec zszyj zszywaczem z kółkiem.
  5. Drugi element. Przefastryguj jedną stronę białej tasiemki, nitkę ściągnij marszcząc element i zamocuj.
  6. Połącz ze sobą dwa końce białej tasiemki.
  7. Od spodu przełóż agrafkę pod wstążką.
  8. Używając gorącego kleju, połącz ze sobą biały i czerwony element. Zachowaj ostrożność!
  9. Złóż końce czerwonej tasiemki na pół i wytnij w trójkąt.

  Teraz z własnego kotyliona możesz być dumny!

  W albumie fotograficznym znajdują się zdjęcia do w/w instrukcji wykonania kotyliona. Numer zdjęcia odpowiada numerowi z instrukcji.

   

  Materiał przygotowały:

  Kasia Łukaszewicz i Julia Gruszka

  uczennice klasy III TPM

   

 • 10-11-2018 Obchody Święta Niepodległości w kościele św. Boboli

  Dnia 10 listopada 2018 r. Poczet Sztandarowy wziął udział w uroczystości miejskiej z okazji stulecia odzyskania niepodległości w kościele pw. św. Andrzeja Boboli.

  Uczniowie uczestniczyli we mszy świętej, modlitwie przy grobach poległych w roku 1939 roku oraz uroczystości przy pomniku poległych. Pani Bożena Kwiatkowska, opiekun Pocztu, złożyła kwiaty pod pomnikiem w imieniu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Gdyni.

  Skład Pocztu:

  Paulina Adamczyk - III TPM

  Kamila Nakonieczna – I TPM

  Kacper Krause – III TB

  Opiekun Pocztu

  Bożena Kwiatkowska

 • 09-11-2018 Apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości

  Dnia 9 listopada 2018 r. odbył się apel poświęcony setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Scenariusz programu opracowała pani Bożena Kwiatkowska, scenografię pani Alicja Hajdel, a całość koordynowała pani Agnieszka Kosiedowska.

  W programie wzięli udział uczniowie z różnych klas:

  I TRW / I TPM

   

  Dawid Antczak

  Kamil Świtalski

  Bartek Kreft

  Oliwia Hallaman

  IV TB

   

  Natalia Niemtz

  Damian Konefke

  IV TUF

  Luiza Styn

  I TUF

  Oliwia Kasprowicz – Poczet Sztandarowy

  III TPM

  Paulina Adamczyk – Poczet Sztandarowy

  III TB

  Kacper Krause – Poczet Sztandarowy

  Szymon Rambiert - wojsko

  Marcin Blicharz – wojsko

  Mateusz Kufel – obsługa sprzętu

  Dominik Kłosowski – obsługa sprzętu

  I c wz

  Eryk Adamski - wojsko

  W programie wykorzystano piosenki legionowe z czasów odzyskania niepodległości, podkład muzyczny: „Polonez Ogińskiego” do filmu zawierającego symbole kojarzące się z Polską oraz podkład z serialu „Czas honoru – Czołówka”. Uczniowie mogli także zobaczyć wybrane fotografie z tamtych czasów, na których był między innymi Józef Piłsudski.

  Bożena Kwiatkowska

  a

 • 05-09-11-2018 Szkolenie Vidal Sassoon
  Akademia Vidal Sassoon znana jest z perfekcyjnego cięcia oraz z olbrzymiej historii, która uformowała dzisiejsze fryzjerstwo. Na codzień jej instruktorzy szkolą głównie w Londynie, a w tym roku specjalnie dla Montibello szkolą również w Polsce. Wdniach 5-09.11.18 uczniowie naszej szkoły otrzymali możliwość uczestniczenia w tych szkoleniach i pogłębienia swojej wiedzy w zakresie perfekcyjnych strzyżeń.

  Anna Bach

 • 07-11-2018 Etiudy Wolności

  Dnia 7 listopada 2018 r. uczennice: Emilia Koziczkowska i Daria Ojowska wzięły udział w VII Międzyszkolnym Konkursie pt. „Etiudy wolności” zorganizowanego przez IX LO w Gdyni. Do konkursu przygotowała je pani Bożena Kwiatkowska.

  Emilia wyrecytowała utwór poetycki K.I. Gałczyńskiego „Pieśń o fladze”. Daria zaśpiewała piosenkę Macieja Pietrzyka „Piosenka dla córki”, do której wykonała akompaniament na gitarze.

  Uczennice otrzymały wyróżnienia za swoje występy.

  Bożena Kwiatkowska

strona: