CKZiU Nr2

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Informacja dla rodziców szkół w których odbędzie się STRAJK

  Informacja dla rodziców szkół w których odbędzie się STRAJK
   

  Szanowni Państwo,

  w związku z  zapowiadaną akcją strajkową   pracowników

  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdyni

  od dnia 08 kwietnia 2019 r.

  szkoła nie będzie  w stanie

  realizować zadań dydaktycznych, ale zapewnione zostaną zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

  Prosimy o śledzenie informacji  

  na stronie internetowej szkoły,

  w e-dzienniku oraz na drzwiach wejściowych do  szkoły.

  O zakończeniu akcji strajkowej

  zostaną Państwo niezwłocznie powiadomieni.

  Bardzo serdecznie przepraszamy za wszelkie utrudnienia.

  Z poważaniem

  Krystyna Stadnicka

  Informacja dla rodziców szkół w których odbędzie się STRAJK - Obrazek 1

 • 07-04-2019 Targi fryzjerskie w Poznaniu

  07-04-2019 Uczniowie z klas II fryzjer i III fryzjer z Anną Bach i Alicją Hajdel na Targach fryzjerskich w Poznaniu...uczestniczą w tajnikach nowoczesnego fryzjerstwa.

  Anna Bach

 • 03-04-2019 Matematyczne Potyczki Gdyńskich Szkół Technikalnych

  W dniu 15 marca 2017 roku odbyły się szkolne eliminacje konkursu matematycznego „Matematyczne Potyczki Gdyńskich Szkół  Technikalnych”. Konkurs ma na celu upowszechnianie wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół technikalnych, rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów, kształtowanie samodzielnego, twórczego myślenia, a ponadto promowanie
  dorobku i osiągnięć uczniów, jak również integracja
  środowiska uczniowskiego.
  W wyniku eliminacji, wyłoniono uczniów mających reprezentować szkołę na szczeblu miejskim:
  - w kategorii klas drugich technikum: Anna Ciesielka 2 TUF oraz Liwia Skoczeń 1 TUF;

  - w kategorii klas trzecich technikum: Szymon Darznik i Kacper Krause z klasy 3 TB.

  Drugi etap konkursu odbył się 03 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Administracyjno – Ekonomicznych w Gdyni o godzinie 11:00.

  Nad szkolnymi eliminacjami pieczę sprawowała i zorganizowała mgr Dorota Borys.
  Uczniom, którzy zadeklarowali się i wzięli udział w konkursie – dziękuję, zwycięzcom GRATULUJĘ!!!

  (dla mnie wygrał każdy z WAS, kto „podjął rękawicę”).

   

  Dorota Borys

   

 • 01-04-2019 Giełda szkół
  01 kwietnia 2019 roku w Gdynia Arena odbyła się Giełda Szkół. Wielką popularnością cieszyło się nasze stanowisko fryzjerskie, na którym uczniowie CKZiU nr 2 wykonywali fryzury młodszym kolegom i koleżankom.
   
  Również pozostali uczniowie z klas: II F/S, III F, III TUF/TPM, III TB, II TUF pod opieką p. dyr. Krystyny Stadnickiej, p. Haliny Ustowskiej, p. Moniki Pawlickiej i p. Anny Kasicz - skutecznie promowali edukację w technikum i szkole branżowej.
  Halina Ustowska
 • 28-03-2019 Warsztaty z upięć fryzur

  28 marca 2019 r., w naszej pracowni fryzjerskiej, odbyly się warsztaty z upięć fryzur poprowadzone przez edukatorkę firmy Martix Annę Skelnik.

  Anna Bach

 • 28-03-2019 Pokaz firmy King Klinker

  28 marca 20019 uczniowie I klasy technikum robót wykończeniowych uczestniczyli w prezentacji firmy KING KLINKIER z Przysuchej. Przedstawiciel regionalny zakładu zapoznał uczniów z asortymentem, właściwościami fizycznymi wyrobów oraz technologiami okładania płytek. Więcej informacji o wyrobach i technologii układania płytek klinkierowych można znaleźć na stronie www.kingklinkier.com.

  Joanna Kawiak-Szewczyk

 • 16-17-03-2019 Kurs technik koloryzacji

  15 marca 2019 roku rozpoczął się Kurs technik koloryzacji dla fryzjerek. Pierwsze głowy zostały zrobione. Przed kursantkami kolejne wyzwania.

  Dorota Borys

 • 14-03-2019 Olimpiada Buduj z Pasją

  Już po raz piąty uczniowie z III klasy technikum budowlanego CKZiU nr 2 uczestniczyli w etapie okręgowym Olimpiady Buduj z Pasją organizowanej przez Krajową Federację Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „BUDOWLANI”. Konkurs odbył się14 marca 2019 r. tradycyjnie w gościnnych progach Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu.

  Zadanie konkursowe dotyczyło kwalifikacji B.18 Wykonywanie robót murarsko tynkarskich i składało się z dwóch etapów: testu pisemnego i części praktycznej. W części praktycznej należało wymurować siedem warstw słupa z cegły pełnej według załączonej dokumentacji.

  Drużyna z naszej szkoły w składzie Marcin Blicharz i Szymon Darznik wywiązała się ze swojego zadania znakomicie zajmując drugie miejsce, co dało im awans do finału centralnego, który odbędzie się w dniach 30-31 maja w Staszowie woj. świętokrzyskie.

  Joanna Kawiak-Szewczyk

 • 13-03-2019 Szkolne eliminacje Matematycznych Potyczek Szkół Technikalnych

  13-03-2019 Szkolne eliminacje Matematycznych Potyczek Szkół Technikalnych

  W dniu 13 marca 2019 roku odbyły się szkolne eliminacje konkursu matematycznego „Matematyczne Potyczki Gdyńskich Szkół Technikalnych”. Konkurs ma na celu upowszechnianie wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół technikalnych, rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów, kształtowanie samodzielnego, twórczego myślenia, a ponadto promowanie dorobku i osiągnięć uczniów, jak również integracja środowiska uczniowskiego.


  W wyniku eliminacji, w których wzięło udział piętnastu, spośród 16 zgłoszonych, uczniów klas technikalnych, wyłoniono uczniów mających reprezentować szkołę na szczeblu miejskim:
  - w kategorii klas drugich technikum:
  Liwia Skoczeń (1 TUF) i Anna Ciesielka (2 TUF);
  - w kategorii klas trzecich technikum:
  Szymon Darznik i Kacper Krause (3 TB)
  Drugi etap konkursu odbędzie się 03 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Administracyjno – Ekonomicznych w Gdyni o godzinie 11:00.

   


  Uczniom, którzy zadeklarowali się i wzięli udział w konkursie – dziękuję, zwycięzcom GRATULUJĘ!!!
  (dla mnie wygrał każdy z WAS, kto „podjął rękawicę”).
  .

  Dorota Borys

   

 • 12-14-03-2019 Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Mini Gdynia OPEN 2019

  12 marca rozpoczęło się w Gdyni trzydniowe święto muzyki młodzieżowej . Organizatorzy konkursu to Młodzieżowy Dom Kultury, Wymiennikownia i Labolatorium  Inicjatyw Społecznych.  Naszą Szkołę prezentowała  PAULINA MAJ , uczennica klasy 2 c/wz. Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Mini Gdynia OPEN 2019 startuje już po raz czwarty, aby odkrywać młode talenty wokalne. Do konkursu zgłosiło się ponad 200 uczestników , a najlepsi otrzymali zaproszenie na koncert finałowy ( 14 marca). Paulina zaprezentowała utwór „Atlantis Is Calling „ grupy Modern Talking . Otrzymała certyfikat udziału oraz zaproszenie na galę finałową .
  W konkursie Mini Gdynia OPEN granica wieku wynosi 20 lat. Jury tegorocznego festiwalu to  Jacek Kulesza, Marcin Spenner i Karol Drzewoszewski.
  Uroczysta gala odbyła się w Pomorskim Parku Naukowo- Technologicznym w Gdyni. Paulinie gratulujemy oraz życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów na scenie.
                                                              

  Dorota Ropelewska
   

 • 12-03-2019 Dzień matematyki w CKZIU Nr 2

  Dnia 12 marca 2019 roku nasza Szkoła przyłączyła się czynnie do obchodów Dnia Matematyki, którego zwieńczeniem był Turniej Matematyczny.
  Turniej składał się z 24 pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych, pod hasłem przewodnim: Matematyka Dzika. Nad poprawnością przebiegu Turnieju czuwało szacowne JURY w składzie: kierownik szkolenia praktycznego mgr inż. Joanna
  Kawiak -Szewczyk oraz mgr Dorota Borys – nauczyciel matematyki.

  Prostokąt zaokrąglony: 12 marca · godz. 1230 · sala nr B 105  W Turnieju wzięło udział 29 uczniów (3 ze Szkoły Branżowej I stopnia Nr 6, 12 z Technikum Nr 3 oraz 14 z Technikum Budowlanego) reprezentujących 10 drużyn. 4 zgłoszone drużyny (12 uczniów) nie przystąpiły do Turnieju. Wrażeń i emocji nie brakowało, rywalizacja o ewentualne „przejęcie” pytania podnosiła tylko temperaturę Turnieju.  Więcej informacji: Dzien_Matmematyki_2019.pdf

  Dorota Borys

 • 08-03-2019 Dzień kobiet

        Obchodzony 8 marca praktycznie na całym świecie Dzień Kobiet to święto z długą i nieco burzliwą historią. Oficjalnie ustanowiono je w 1910 roku, chociaż dopiero pod koniec lat 40. zyskało ono popularność. Za pierwsze obchody Dnia Kobiet uznaje się marsz zorganizowany 28 lutego 1909 roku w Nowym Jorku. Miał on upamiętniać strajki kobiet pracujących w przemyśle tekstylnym z 1908 roku. Oficjalnie, Dzień Kobiet ustanowiono w 1910 roku podczas zjazdu Międzynarodówki Socjalistycznej w Kopenhadze. W konferencji poświęconej prawom kobiet wzięło udział 100 kobiet z 17 krajów.

  W dniu 8 marca 2019 roku w CKZiU Nr 2  odbył się apel z okazji Dnia Kobiet. Program artystyczny  przygotowali uczniowie  z Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem pani Agnieszki  Kosiedowskiej. Miłym akcentem tego dnia było wręczanie kwiatów oraz  składanie życzeń wszystkim paniom.  

  Grażyna Mroczko

   

 • 06-03-2019 1 a wz pomaga pogorzelcom

  W dniu 6 marca 2019 r. nasi uczniowie pomagali  rodzinie poszkodowanej w pozarze mieszkania w Gdyni na Pogórzu. Udział w pracach prządkowych i  naprawczych wzięło udział 13 osób .Uczniowie podzieleni na grupy wyczyścili i zmyli ściany będące okopcone dymem po pożarze oraz zdzierali tynk pod kolejne prace budowlane. Pomoc jest wciąż potrzebna. Najbardziej pomoc budowlana.

   

  Urszula Waśkiewicz-Szwonka 

 • VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników 2019

  Po raz drugi uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia uczestniczyli w eliminacjach do Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników. W mistrzostwach biorą udział zespoły złożone z  dwóch zawodników. W tym roku  zgłosili się tylko dwaj uczniowie z klasy II c wz – Dawid Bruhn oraz Adrian Orzoł. Eliminacje polegały na rozwiązaniu online testu jednokrotnego wyboru składającego się z 30 pytań.

  Jeżeli jest ktoś chętny to może spróbować rozwiązać tegoroczny test.

  Serdecznie dziękuję jedynym odważnym uczniom z naszej szkoły za udział i poświęcony czas.

  Opracowała Joanna Kawiak-Szewczyk

 • 05-03-2018 Projekt czytelniczy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

  W dniu 05 marca 2019r.  uczennice z klasy I TPM zapoznały się z twórczością L. Shukri. Laila Shukri to pseudonim artystyczny, pod którym ukrywa się polska pisarka, która ze względów bezpieczeństwa nie ujawnia swojej prawdziwej tożsamości. Jest żoną jednego z najbogatszych arabskich szejków i obecnie na stałe mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Shukri jest znawczynią kultury Bliskiego Wschodu, bardzo wiele też podróżuje. Więcej informacji: Projekt_Czytelniczy-_I_TPM.pdf

  Dorota Ropelewska

 • Pozytywnie kreatywni

  Pozytywnie Kreatywni, pełni energii i zapału do pracy - animatorzy z pasją zapraszają do wzięcia udziału warsztatach

  kreatywnych. W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę zajęć kreatywnych. (oferta w załącznikach). Zajęcia - warsztaty są najlepszą okazją dla dziecido wyrażenia swojej artystycznej ekspresji, do tego, aby dać wyraz swojej kreatywności, aby pobudzić wyobraźnię, ale również by rozwinąć swoje umiejętności plastyczne, a przy okazji wykonać coś pięknego. :)

  PROPONUJEMY TEMATYCZNE WARSZTATY WIELKANOCNE, KTÓRE ŁĄCZĄ PRZYJEMNE

  Z POŻYTECZNYM. DZIECI BĘDĄ SIĘ ŚWIETNIE BAWIŁY, PRZYGOTOWUJĄC ŚWIĄTECZNE 

  OZDOBY „STROIKI WIELKANOCNE”,„WESOŁE PISKLAKI” I GIPSOWE FIGURKI, KTÓRE NASTĘPNIE MOGĄ ZNALEŹĆ SIĘ W WIELKANOCNYM KOSZYCZKU, JAKO OZDOBA W DOMU, CZY TEŻ PREZENT DLA NAJWAŻNIEJSZEJ OSOBY.JEŚLI SZUKACIE POMYSŁÓW NA PREZENT DLA MAMY I TATY, 

  CZY DLA KOGOŚ KTO JEST DLA WAS WYJĄTKOWĄ OSOBĄ, ZAPRASZAMY DO GALERII

  W ZAŁĄCZNIKU TAKI PREZENT NA DŁUGO POZOSTAJE W PAMIĘCI!  Zapraszamy do kontaktu!

  666 290 802

 • 05-06-03-2019 Targi mody w Poznaniu

  Uczniowie klasy II i III technik przemysłu mody będą uczestniczyć w targach mody w Poznaniu w dniach 5 i 6 marca br. W programie targów spotkania ze specjalistami z zakresu marketingu mody, promowania mody w internecie, sprzedaży w internecie na wykładach. W targach uczestniczy ponad 200 wystawców zajmujących się branżą modową - nie tylko ubiory, również dodatki do ubiorów: buty, biżuteria, torebki, parasolki i inne. Młodzież uczestnicząc w targach będzie mogła rozszerzyć wiedzę zawodową oraz spotkać się "oko w oko" ze światem mody.

  Hanna Czarkowska

 • 02-03-2019 XXXII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

  Cel Olimpiady:

  - rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania budownictwem oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności budowlanych,

  - kształtowanie nawyku doskonalenia zawodowego u uczniów i absolwentów szkół budowlanych,

  - lepsze przygotowanie uczniów do podejmowania dalszego kształcenia na kierunkach budowlanych szkół wyższych,

  - wyrobienie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy...

  Więcej informacji: Sprawozdanie_z_konkursu_OWiUB.docx

strona: