• UNICEF WSPIERA GDYŃSKICH UCZNIÓW

• Drodzy Rodzice/ Opiekunowie

Informujemy, że w naszej szkole organizowane są w tym semestrze zajęcia wyrównujące deficyty edukacyjne.

Projekt jest realizowany ze środków pozyskanych przez Miasto Gdynia w ramach współpracy z UNICEF.

Zachęcamy do skorzystania z przygotowanej oferty zajęć.

#UNICEF @UNICEF #gdyniaedukacyjna @gdyniaedukacyjna

ЮНІСЕФ ПІДТРИМУЄ УЧНІВ ГДИНІ

Шановні батьки/опікуни

Хочемо повідомити, що в цьому семестрі наша школа організовує додаткові заняття для підвищення рівня знань.

Проект реалізується за кошти, отримані містом Гдиня в рамках співпраці з ЮНІСЕФ.

Заохочуємо вас скористатися підготовленою пропозицією занять.

#ЮНІСЕФ @UNICEF #gdyniaedukacyjna @gdyniaedukacyjna

• Najpiękniejsza dynia

• Regulamin konkursu

Cel konkursu: Rozwijanie inwencji twórczej uczniów.
            1.Konkurs przeznaczony jest dla uczniów CKZiU nr 2 .

2.Przedmiotem konkursu jest wykonanie prac przestrzennych z dyni.
            3. Technika wykonania dowolna.
            4. Komisja konkursowa będzie brać pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonanej pracy, zgodność z tematem, walory artystyczne oraz estetyczne prac.
            5. Każdy uczestnik może zaprezentować jedną dynię, zaopatrzoną w metryczkę zawierającą dane : imię, nazwisko, klasa.
            6. Zgłoszenie pracy jest jednoznaczne ze zgodą na fotografowanie prac. Prace zostaną  zaprezentowane w galerii na stronie internetowej Szkoły .
            7. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone .
            8. Termin konkursu upływa 27 października 2023r.
            9. Dynie należy dostarczyć do biblioteki CKZiU ( B 05 ) w terminie od 23.10- 27.10.2023.
            10. Ogłoszenie wyników  07.11.2023.

Dorota Ropelewska, Grażyna Mroczko

• Wycieczka integracyjna klasy 1 cwz

• Dnia 11 października 2023 r. uczniowie klasy I cwz wraz z panią Agnieszką i panią Justyną  uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do kina Helios w Gdyni.

Celem wyjazdu była integracja i wzmocnienie więzi koleżeńskiej oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej. Każda wycieczka stwarza okazję do wyzwolenia wielostronnej aktywności młodzieży, dostarcza nowych doświadczeń. Film dostarczył młodzieży dużą dawkę emocji, wszyscy dobrze się bawili. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. AK

• Nagroda Prezydenta Miasta

• 10 października 2023 r. w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym w Gdyni świętowano Dzień Edukacji Narodowej, na której wręczono Nagrody Prezydenta Miasta dla nauczycieli, pracowników administracyjnych i obsługi. Wśród nagrodzonych była pani wicedyrektor CKZiU nr 2, Katarzyna Szugaj.

Gratulacje.

• Bookcrossing - uwolnić książkę

• „Uwolnijcie swoje książki.

Niech innym posłużą.

Niech dostaną skrzydeł

przed piękną podróżą.”

Biblioteka szkolna zaprasza na coroczną akcję „Bookcrossing”- uwolnić książkę. Wystawka książek oddanych do adopcji znajduje się w holu D. Osoby, które są w posiadaniu ciekawych woluminów, a chciałyby się nimi podzielić proszone są o przyniesienie ich do biblioteki. Akcja trwa od 09 października – do wyczerpania zapasów.

• Zbiórka darów dla „Ciapkowa”

• „Jesteśmy głosem tych, które same o pomoc prosić nie potrafią”

05 października  2023r.  rusza zbiórka darów.

Potrzeba:

- karmy suchej i mokrej ( dobrej jakości )

- żwirku

- gryzaków (piłeczek)

- miękkich kocyków

- podkładów

- kosmetyków do pielęgnacji.

Zbiórka trwa do 31.10.2023.

Darczyńcy  otrzymają punkty dodatnie z zachowania. Dary proszę przynosić do biblioteki (B05).

Dorota Ropelewska, Grażyna Mroczko

• 29 września 2023 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Chłopaka

Uroczystość przygotowała SU pod kierunkiem Agnieszki Kosiedowskiej

Apel rozpoczęła przewodnicząca SU Wiktoria S. Życzyła wszystkim chłopcom, tym małym i dużym, radości, uśmiechu w sercach, dobrych ocen i spełnienia marzeń.

Po życzeniach rozpoczęły się występy. Dziewczęta z  klas IV TPM, III TPM, I TH/TPM i I TUF przygotowały dla swoich  kolegów niespodzianki. Były to wiersze, wesołe piosenki,  recytacje, słodkości i pokaz mody w wykonaniu naszych koleżanek.

Nasza absolwentka Paulina Maj przepięknie zaśpiewała  piosenki  wykonaniu Modern Talking, George Michael, Fancy którą zadedykowała Kolegom, Panom z obsługi i Nauczycielom naszej szkoły.

• II TRW/TPM w "Strefie Zoltar" w Gdyni

• Chociaż do Dnia Chłopaka pozostały jeszcze trzy dni, to klasa II TRW/TPM obchodziła je już 27 września, a to za sprawą  wycieczki do „Strefy Zoltar" w Gdyni.

Młodzież mogła się tam sprawdzić w trzech zabawach zręcznościowych, gdzie każda rozgrywała się na innej „arenie".  Zwinność, szybkość, współpraca... to określenia idealnie pasujące do naszych uczniów. Chłopcy posługiwali się laserami, jakby się z nimi urodzili. Klasa została podzielona na kilka zespołów. Grupa, która uzyskała największą ilość punktów – wygrywała.

Niestety, nic nie trwa wiecznie...Zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do domu. AK