CKZiU Nr2

 • 26-02-2019 Walentynki

  Zwyczaje walentynkowe już na stałe zakorzeniły się w naszej szkole. Apel z tej okazji odbył się 26 lutego 2019 roku, który przygotowali uczniowie klasy  III F/S i  I a wz  pod kierunkiem pani Agnieszki Jezierskiej. Uczniowie wzięli również udział w konkursie walentynkowym zatytułowanym „Opisz to, co kochasz najbardziej”. Pieczę nad konkursem sprawowała pani Halina Ustowska. Wpłynęło 71 prac. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Wyniki konkursu w zakłądce Konkursy i zawody.

  Z okazji Dnia Zakochanych  zorganizowano "pocztę walentynkową."

  Organizacja apelu:

            Agnieszka Jezierska

  Halina Ustowska

   

 • 19-02-2019 Wycieczka do Zakładów odzieżowych KKZ

  Relacja z wycieczki do Zakładów Odzieżowych „Wybrzeże” dla uczestniczek kwalifikacyjnych kursów zawodowych

  W czasie zimowych ferii szkolnych, dnia 19 lutego 2019 r., panie uczące się zawodu krawiec na kwalifikacyjnych kursach zawodowych uczestniczyły w wycieczce do Zakładów Odzieżowych „Wybrzeże” w Gdyni. Celem wycieczki było poznanie specyfiki zakładu produkcyjnego, maszyn i sprzętu stosowanego w przedsiębiorstwie odzieżowym, zasad organizacji pracy, przebiegu procesu produkcji oraz sposobów dystrybucji gotowych wyrobów odzieżowych. Przedstawiciele Zakładu „Wybrzeże” bardzo ciekawie opowiedzieli  o produkcji i funkcjonowaniu firmy na rynku. Uczestniczki KKZ dowiedziały się, w jaki sposób wykorzystuje się nowoczesne technologie i park maszynowy, poznały także ofertę jednego z największych w Polsce producenta odzieży specjalnego przeznaczenia. Ciekawe wrażenia z wycieczki i nowe doświadczenia przyczynią się do lepszego poznania tajników zawodu krawiec i technik przemysłu mody.

  Organizatorami wycieczki były nauczycielki kształcenia zawodowego: Ewa Czufryn,  Elżbieta Reszczyńska oraz Dorota Kyzioł.

  Dorota Kyzioł

   

 • 31-01-2019 Zmiana siedziby PPP Nr 2

  31-01-2019 Zmiana siedziby PPP Nr 2
  Informuję, że Rada Miasta Gdyni  w dniu 23.01.2019r. podjęła uchwałę nr V/150/19 o zamiarze przekształcenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej 2 przy ul. Opata Hackiego 13 w Gdyni z dniem 31.08.2019r. poprzez zmianę siedziby na ul. Chylońską 227 w Gdyni.Bardzo proszę o poinformowanie o tym fakcie także rodziców, opiekunów prawnych dzieci i uczniów uczęszczających do Państwa placówek oraz nauczycieli. W załączeniu uchwała Rady Miasta Gdyni z dnia  23.01.2019r. nr V/150/19 oraz zawiadomienie Prezydenta Miasta Gdyni.
  Z poważaniem
  Marzanna Mróz
  Dyrektor PPP nr 2 w Gdyni
 • 30-01-2019 XXVIII Mistrzostwa Gdyni w Sportach Siłowych

  Dziś w naszej szkole – 30.01.2019 r. -  odbyły się XXVIII Mistrzostwa Gdyni w Sportach Siłowych. CKZIU nr 2 odwiedziły szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Nasza szkoła zajęła III miejsce drużynowo!!!! Dziękuję wszystkim zawodnikom i zawodniczkom, bo to dzięki nim stoimy na podium.
  Jednym z niespodziewanych gości był Krzysztof Zwarycz, który dwukrotnie brał udział w naszych zawodach jako uczeń gimnazjum. Polski sztangista, reprezentuje klub KPC Górnik Polkowice, uczestnik Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku w Londynie, a w przyszłym roku będzie startował na Letnich Igrzyskach w Tokio.
  Kończąc, chciałabym również podziękować wszystkim osobom, które były zaangażowane w organizację i przeprowadzenie zawodów.
  Zapraszamy za rok na XXIX Mistrzostwa!!!

   

  Organnizator Marlena Marzec

 • 29-01-2019 WSB - Warsztaty – Jak sporządzić dobry życiorys zawodowy? Wskazówki i unikanie błędów.

  Dnia 29 stycznia 2019 r. odbyły się w szkole warsztaty poświęcone sporządzaniu dokumentów aplikacyjnych, w tym życiorysu zawodowego. Uczennice klasy 3 kształcące się w zawodzie fryzjer oraz uczniowie klas  maturalnych w zawodzie technik budownictwa i technik usług fryzjerskich spotkali się ze studentami Wyższej Szkoły Bankowej, aby dowiedzieć się, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy sporządzaniu CV. Omówiono zasady dotyczące przestrzegania reguł ochrony danych osobowych, schematy pisania CV, a także wskazano istotne elementy, które dla pracodawców lub uczelni są najważniejsze w procesie rekrutacji. Uczniowie otrzymali cenne wskazówki, jakich błędów należy unikać przy pisaniu życiorysu. W czasie spotkania prowadzący zaprezentowali możliwość podjęcia nauki na uczelni WSB w Gdyni lub Gdańsku.

  Warsztaty prowadzili studenci i absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej, którzy do szkoły przyjechali na zaproszenie pani Doroty Kyzioł.

  Dorota Kyzioł

 • 28-01-2019 Projekt „Serce od serca” – podziękowania dla CKZiU Nr 2

  28-01-2019 Projekt „Serce od serca” – podziękowania dla CKZiU Nr 2

  serce„Czynna dobroć ma swoje dostateczne uzasadnienie w oczywistościach serca.”
  (Tadeusz Kotarbiński)

  Pomorski Kurator Oświaty, dr Monika Kończyk, serdecznie dziękuje społecznościom szkolnym: Dyrektorom, Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom – wszystkim, którzy otworzyli serce dla Amazonek i z wielkim zaangażowaniem włączyli się w projekt „Serce od Serca”.

  Projekt „Serca od Serca” jest zorganizowany przez Spółkę COPERNICUS – Podmiot Leczniczy w Gdańsku i Pomorskiego Kuratora Oświaty. Więcej informacji: http://www.kuratorium.gda.pl/projekt-serce-od-serca-podziekowania/

 • 25-01-2019 Studniówka

  Studniówka klas maturalnych CKZiU Nr 2 w Gdyni odbyła się w piątek  25 stycznia  w lokalu Tequila w Rumi. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 19.00 wykonaniem tradycyjnego poloneza. Impreza była udana, wszyscy bawili się znakomicie. Zobaczcie zdjęcia!

 • 22-01-2019 Pokaz strzyżenia męskiego
  W dniu 22.01.19 odbyły się warsztaty ze strzyżenia męskiego klasycznego i awangardowego poprowadzone przez wicemistrzynię Europy Beatę Lewczuk. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 2 i 3 fryzjer ze szkoły branżowej oraz klasa 2 Technikum Usług Fryzjerskich.
  Organizator
  Anna Bach
 • 01-2019 Stop nienawiści, stop przemocy, dzielmy się dobrem

  01-2019 Stop nienawiści, stop przemocy, dzielmy się dobrem

  Uczniowie wraz z nauczycielami  CKZiU  Nr 2 w Gdyni w dniu 18.01.2019 r. minutą ciszy oddali hołd zmarłemu Panu Pawłowi Adamowiczowi, prezydentowi Gdańska, solidaryzując się z akcją „STOP NIENAWIŚCI”, STOP PRZEMOCY”.

   

 • 13-01-2019 XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

  Orkiestra grała dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała również  w Gdyni! Przeprowadzono licytacje, pokazy i koncerty.

  To już 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Gdyni łącznie zorganizowano cztery sztaby: w budynku YMCA, In Gremio przy ul. Strażackiej, Szkole Podstawowej nr 37 i w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza. To właśnie przy ul. Bema odbyła się finałowa licytacja, którą poprowadził  prezydent Gdyni.

  Młodzież CKZiU Nr 2 również włączyła się w akcję WOŚP. Przygotowaniem do finału zajęła się pani Agnieszka Kosiedowska opiekun Samorządu Uczniowskiego. W finale wzięli udział uczniowie: Natalia Biczkowska I TUF, Maria Aleksandrowicz I TUF, Kinga Kijewska II TUF, Natalia Kacperska II TUF, Karolina Rejter I TPM, Sebastian Gospodarowicz I TRW, Patryk Gwiaździński I TRW, Oliwia Hallman I TPM.
   

  Grażyna Mroczko

   

 • 12-01-2019 XLVIII Turniej Budowlany „Złota Kielnia”

  12 stycznia 2019 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w eliminacjach okręgowych turnieju Złota Kielnia w Zespole Edukacyjnym „BLOK” w Toruniu (okręg VI). Udział wzięli następujący uczniowie Szkoły Branżowej I stopnia:

  • Tomasz Mroczkowski z klasy II c,

  • oraz Mateusz Żukowski również z klasy II c

  reprezentowali szkołę w zawodzie Monter zabudowy i robót wykończeniowych, kwalifikacja B.05 Monter systemów suchej zabudowy.

  Konkurs składał się z części testowej i opisowej. W klasyfikacji ogólnej uczniowie zajęli odpowiednio 79 i 84 miejsce.

  Serdecznie dziękujemy uczniom za udział i reprezentowanie naszej szkoły!!!

  Opracowała

  Joanna Kawiak-Szewczyk

 • 11-01-2019 Karma dla Ciapkowa

  Dziewczęta z klasy II TUF/TPM złożyły wizytę w gdyńskim schronisku dla zwierząt Ciapkowo. Ola, Ania i Laura razem z p. Urszulą Waśkiewicz – Szwonka przekazały karmę dla piesków, którą zakupiły ze środków pozyskanych z Kawiarenki Świątecznej.

  Brawa dla całej społeczności szkolnej .👏👍

  Psiakom karma na pewno się przyda.

  Urszula Waśkiewicz- Szwonka

  Za czynny udział w akcji, w tym szycie legowisk dla zwierząt, CKZiU Nr 2 otrzymało podziękowania od p. Prezydenta Wojciecha Szczurka.

 • 10-01-2019 Egzaminy zawodowe

  10-01-2019 Egzaminy zawodowe

  W dniach 10, 11 i 17 stycznia 2019 r. odbyły się w CKZiU Nr 2 egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie:  sprzedawca, technik usług fryzjerskich, monter zabudowy i robót wykończeniowych, technik budownictwa oraz  kucharz. Do egzaminu zawodowego w sesji styczeń – luty 2019 przystąpili uczniowie klas technikalnych i klas szkoły branżowej.

  Wydanie świadectw nastąpi 22 marca 2019 r.

  Grażyna Mroczko

 • 01-2019 Akcja "Pomóż ogrzać psie łapki"

  01-2019 Akcja "Pomóż ogrzać psie łapki"

  Uwaga! Zwracam się do wszystkich, dla których los zwierząt nie jest obojętny.
  Wzorem lat ubiegłych organizujemy akcję "Pomóż ogrzać psie łapki". Bardzo prosimy o dary w postaci niepotrzebnych swetrów oraz poduszek lub kołder. Ze zgromadzonych darów uszyjemy kojce dla zwierząt ze schroniska. Dzięki kojcom pieski będą miały w zimne dni ciepłe łapki :) Dary można przynosić do pracowni A 202 lub przekazać młodzieży z klasy III TPM.

  Hanna Czarkowska

 • 21-12-2018 Apel świąteczny

  Dnia 21.12.2018 r. w CKZiU Nr 2 odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Tradycją w naszej szkole są wigilie klasowe organizowane przez poszczególne klasy i wychowawców. W atmosferę świąteczną wprowadziło uczniów wspólne kolędowanie i świąteczne życzenia składane podczas uroczystego apelu przygotowanego pod kierunkiem księdza Francesco Gallo.
  Apel przygotowała klasa T TUF, I B WZ - gościnnie wystąpiła Paulina Maj z klasy II C WZ.

  Grażyna Mroczko

 • Życzenia świąteczne dla pracowników CKZiU Nr 2

  Życzenia świąteczne dla pracowników CKZiU Nr 2

  Życzenia świąteczne pracownikom CKZiU Nr 2 składają również:

  p. Hanna Margońska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej: ZYCZENIA_Boze_Narodzenie_2018.doc

  p. Ewa Biernacka (Prezes ZNP): BN_2018_ZNP_placowki.pdf

  Technikum Nr 4: Zyczenia.docx

  Życzenia świąteczne dla pracowników CKZiU Nr 2 - Obrazek 1

  Życzenia świąteczne dla pracowników CKZiU Nr 2 - Obrazek 2

  Życzenia świąteczne dla pracowników CKZiU Nr 2 - Obrazek 3

 • 19-12-2018 Finał akcji "Podziel się pluszakiem”

  Biblioteka Szkolna serdecznie dziękuje całej społeczności szkolnej  za  ofiarność J . Podarowane przez Was  pluszaki  zostały przekazane Fundacji Zmian Społecznych „Kreatywni”. Maskotki trafią do potrzebujących dzieci podczas gdyńskiej Wigilii dla potrzebujących, która jak, co roku odbędzie się w kościele Ojców Franciszkanów na Wzgórzu Św. Maksymiliana w Gdyni.

                                                                                    Dorota Ropelewska

 • 17-12-2018 Wyjście integracyjne klasy 2 a wz

  17 grudnia 2018 roku w ramach zajęć profilaktycznych klasa II a wielozawodowa oraz klasa II b wielozawodowa uczestniczyły w paintballu laserowym w gdyńskiej Strefie Zoltar. Zabawa była doskonała: nawet opiekunowie grupy: p. A. Kasicz - psycholog, p. K. Gut - pedagog oraz p. H. Ustowska - wychowawca, dzielnie walczyli o zwycięstwo :)

  Halina Ustowska

strona: