• 20-09-2019 Sprzątanie świata

• "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Tematem tegorocznej edycji było hasło: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Zachęcamy: podejmujcie działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami. Bardzo ważna jest również zmiana - tak naszych indywidualnych nawyków np. rezygnacja z jednorazowych plastików.
            Pytajcie także kandydatów w tegorocznych wyborach parlamentarnych o ich podejście do rozwiązywania największych problemów środowiskowych.

Również nasza szkoła CKZiU Nr 2 w Gdyni po raz kolejny wzięła udział w akcji „Sprzątanie świata”. Akcja odbyła się 20.09.2019 r. w piątek. W sprzątaniu wzięły udział klasy pierwsze wraz z opiekunami:

- I A WZ G – Monika Wita

- I F SP – Justyna Malawska

- I TRW/TPM G – Anna Kasicz

- I TRW/TPM SP – Urszula Waśkiewicz-Szwonka

- I TUF G – Aleksandra Domagalska

Koordynatorzy akcji: Anna Kasicz, Justyna Malawska

Nadzór: Katarzyna Szugaj

• 16-09-2019 Zbiórka darów dla „ Ciapkowa”

• 16 września rusza zbiórka darów dla schroniska „ Ciapkowo”
            Potrzeba: karmy suchej, witamin, konserw, gryzaków, smyczy, obroży, kocy, pościeli, ubranek.  Zbiórka trwa do 21.10.2019r.. Darczyńcy  otrzymają punkty dodatnie.

Dary proszę przynosić do biblioteki ( B05)

Serdecznie dziękujemy

Dorota Ropelewska i Grażyna Mroczko

• 11-09-2019 Piesza wycieczka klas 1 TUF G i SP

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 11-09-2019 Piesza wycieczka klas ! TUF G i SP.

SPRAWOZDANIE
            z pieszej wycieczki klas pierwszych Technikum Nr 3

Dnia 11 września 2019 r. uczniowie klas pierwszych Technikum Nr 3: 1 TUF SP i 1 TUF G wraz z wychowawcami (Eweliną Wańkowicz i Moniką Witą)  oraz pedagogiem, panią Moniką Pawlicką, wzięli udział w pieszej wycieczce szlakiem Obłuże -Bulwar Oksywski.

Wędrówka miała na celu integrację zespołów klasowych, nawiązanie kontaktów i więzi interpersonalnych, a także poszerzenie wiadomości na temat regionu.

Uczestnicy wyruszyli spod szkoły o godzinie 9.00 i przeszli trasę z ulicy Płk. Dąbka na Oksywski Bulwar.

Po dotarciu na miejsce był czas na wypoczynek, rozmowy, a także zabawy i konkurencje integracyjne, m. in. układanie nazwy klasy z własnych ciał.

Integracja przyniosła oczekiwane efekty

E. Wańkowicz, M. Wita

• 06-09-2019 Narodowe Czytanie 2019

• Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019

W bieżącym roku uczniowie i nauczyciele CKZiU Nr 2 w Gdyni dołączyli do akcji Narodowe Czytanie, które odbyło się w naszej szkole  w piątek, 6 września 2019 r.

Akcja odbyła się na scenie szkolnej, uczennice prowadzące: O. Banaszczyk, P. Pallach, J. Gruszka – IV TUF/TPM

W akcji wzięły udział następujące klasy;

2 lekcja: klasa III B WZ z p. D. Ropelewską, p. A. Mierzejewski z klasą II TRW/TPM

3 lekcja: p. H. Ustowska z klasą IV TUF/TPM, p. N. Klodawski z klasą IC WZ G

5 lekcja:  p. M. Wita z klasą I A WZ G, p. J. Malawska z klasą IV TB, p. G. Mroczko w klasie I F/S na zastępstwie na 5 lekcji – czytanie nowel polskich.

Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego od 2012 roku. Akcja została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa i w ubiegłym roku „Quo vadis?” Henryka Sienkiewicza.

W tym roku przedsięwzięcie to odbyło się pod hasłem „Nowele polskie”.

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie

1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
            2. Dym – Maria Konopnicka
            3. Katarynka – Bolesław Prus
            4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
            5. Orka – Władysław Stanisław Reymont
            6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
            7. Sachem – Henryk Sienkiewicz
            8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

Organizatorzy:

Halina Ustowska – j. polski

Dorota Ropelewska – biblioteka

Grażyna Mroczko - biblioteka

• Konkurs plastyczny

•   Zapraszam do udziału w  konkursie plastycznym z okazji Europejskiego Dnia Języków.

Prace wykonane w formacie A3 proszę przynosić do sali C 212 (K. Cempa) w terminie do 25 września!

• 02-09-2019 Giełda podręczników szkolnych

• ZAPRASZAMY NA GIEŁDĘ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH

W BIBLIOTECE SZKOLNEJ ODBĘDZIE SIĘ

GIEŁDA UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW !

Możesz sprzedać i kupić po atrakcyjnej cenie używane podręczniki.

Zasady sprzedaży: ( sala B 05 )

1. Podręczniki przynosimy do biblioteki na bieżąco, przez cały czas trwania giełdy.
            2. Książki należy przekazywać do sprzedaży podpisane ołówkiem na pierwszej stronie( imię, nazwisko, klasa, cena )
        • Rozpoczęcie roku  szkolnego  2019/2020
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

• 2  września  2019 r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 dla uczniów naszej szkoły CKZiU Nr 2 w Gdyni była niecodzienna, bowiem odbyła się po raz pierwszy dwukrotnie; o godzinie 9.00 dla klas drugich, trzecich i czwartych, natomiast o godzinie 10.00  dla  12 klas pierwszych.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu.

Otwarcia uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego dokonała pani dyrektor Krystyna Stadnicka.  Powitała wszystkich zebranych  uczniów -  zwłaszcza tych, którzy dopiero rozpoczynają naukę w nowej placówce -  nauczycieli i pracowników obsługi, życząc uczniom wiary we własne możliwości, a nauczycielom  wytrwałości w walce z trudnościami jakie niosą zmiany w oświacie.

Uczniom klas pierwszych  przedstawiono wychowawców z którymi młodzież udała się do sal lekcyjnych.

Pozostałe klasy również spotkały się z wychowawcami.

Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego, a dla pesymistów mamy dobrą wiadomość – kolejne wakacje na pewno nadejdą już za 10 miesięcy!