• 17-12-2019 Podziel się pluszakiem

• Biblioteka Szkolna serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w coroczną zbiórkę maskotek. Zebrane dary zawieźliśmy do ”Fundacji Zmian Społecznych- Kreatywni”

Dorota Ropelewska

• 13 i 16-12-2019 Świąteczna kawiarenka Zdrowego Odżywiania 2019

Urszula Waśkiewicz-Szwonka

• 16-12-2019 Stypendia unijne

• Stypendia przyznawane są w ramach projektu: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych". Stypendia dedykowane są wyłącznie uczniom branżowej szkoły I stopnia/zasadniczej szkoły zawodowej oraz technikum.

Stypendium może być przyznane uczniowi, który spełnia następujące kryteria dostępu:

1. pobiera naukę na terenie województwa pomorskiego;

2. w roku szkolnym 2018/2019:

a) otrzymał promocję do klasy programowo wyższej i ukończył odpowiednio:

- I lub II klasę branżowej szkoły I stopnia/zasadniczej szkoły zawodowej,

- I, II lub III klasę technikum;

b) uzyskał średnią ocen ze wszystkich przedmiotów zawodowych teoretycznych i praktycznych oraz zajęć praktycznych i praktyk zawodowych – co najmniej 5,20;

3. w roku szkolnym 2019/2020 będzie kontynuował naukę w branżowej szkoły I stopnia/zasadniczej szkole zawodowej lub technikum;

4. kształci się w zawodzie odpowiadającym Branżom kluczowym1 i wpisującym się w Inteligentne Specjalizacje Pomorza2.

Następujący uczniowie z CKZiU Nr 2, spełniający powyższe kryteria, otrzymają stypendium:

1. Szymon Darznik 4 TB,

2. Paulina Adamczyk 4 TUF,

3. Liwia Skoczeń 2 TUF.

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego 16.12.19 r.

Gratulujemy.

Gażyna Mroczko

• 06-12-2019 Poznaj swoje prawa w pracy

• Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdyni uczestniczy ponownie w bieżącym roku szkolnym w projekcie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”, którego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy. Celem projektu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół średnich wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.

W ramach projektu, w listopadzie, został przeprowadzony etap szkolny konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp „Poznaj swoje prawa w pracy”, w którym wzięli udział uczniowie klas: 3fs, 2 fs, 1 fs, 2 awz, 2 bwz. Konkurs jest organizowany w szkołach uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa” i jest formą popularyzacji tego programu oraz sprawdzianem jego efektywności dla szkół i ich uczniów. W wyniku szkolnej rywalizacji, spośród 89 uczestników, najlepsze okazały się uczennice klasy 2 fs: Natalia Hallmann oraz Julia Pakuła. Reprezentowały one szkołę podczas etapu regionalnego konkursu, który odbył się 6 grudnia 2019r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy. Wiedza i doświadczenie zdobyte podczas przygotowań do konkursu oraz udział w projekcie edukacyjnym pomoże uczniom w przygotowaniu się do egzaminów zawodowych oraz do lepszego funkcjonowania na rynku pracy.

Organizatorem działań na terenie CKZiU nr 2 w Gdyni jest wicedyrektor Dorota Kyzioł oraz nauczycielka przedmiotów ekonomicznych Hanna Adamkiewicz.

• 05-12-2019 Spotkanie z pracodawcą - Firmą DANFOSS

• Dnia 5 grudnia 2019 r. odbyło się w CKZiU nr 2 w Gdyni spotkanie z przedstawicielami duńskiej Firmy Danfoss, które było poświęcone prezentacji działania węzła ciepłowniczego na modelu przywiezionym przez pracowników. Zaprezentowany został również zakres pracy międzynarodowego przedsiębiorstwa, a także przedstawiono oferty zatrudnienia dla uczniów i absolwentów szkoły. Omówiono strukturę działania Firmy Danfoss, możliwości zatrudnienia i wymagania stawiane kandydatom do pracy, a także wskazano elementy, które dla pracodawców są najważniejsze w procesie rekrutacji. Uczniowie otrzymali informacje, jakich pracowników Firma będzie potrzebować w najbliższym czasie.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 4 TB, 2 awz, 2 bwz, 3 awz, 3 bwz.

Warsztaty prowadzili pracownicy, którzy do szkoły przyjechali na zaproszenie pani Doroty Kyzioł. Działania dotyczące współpracy pomiędzy Firmą Danfoss a CKZiU nr 2 w Gdyni będą kontynuowane.

• Mikołajkowy kompas

• Serdecznie zapraszamy wszystkich aktywnych na super imprezę na orientację pt. "Mikołajkowy Kompas" 14 grudnia - GDYNIA DZIAŁKI LEŚNE Opiekunowie grup 8-osobowych - wstęp z licznymi atrakcjami za darmo!

U nas poczujesz się jak prawdziwy sportowiec! Oto, co przygotowaliśmy dla uczestników:

1. KOLOROWE NUMERY STARTOWE (imienne dla osób, które do 02-go grudnia 2019 zapiszą się i opłacą swój udział w Rajdzie)

2. PIĘKNY MEDAL uczestnictwa wykonany z metalu- dla każdego, niezależnie od uzyskanego wyniku na trasie 3. LOSOWANIE ATRAKCYJNYCH NAGRÓD- w tym 3 x bilet do SZWECJI na wiosenny KOMPAS WIKINGÓW

4. CZAPKĘ MIKOŁAJKOWĄ dla każdego5. RAJDOWY BUFET, a w nim: rozgrzewający żurek, przepyszne śledziki, herbata z cytryną, kawa oraz ognisko z soczystymi kiełbaskamii wiele, wiele innych jeszcze atrakcji!Info/ zapisy: www.zkompasem.pl

Więcej informacji: INFORMACJA_PRASOWA.pdf

• 27-11-2019 Finał Międzyszkolnego Konkursu "450-lecie Unii Lubelskiej"

• 27 listopada 2019 roku uczniowie: Dominik Srock (klasa 1 TUF SP) oraz Szymon Rambiert (klasa 4 TB) reprezentowali naszą szkołę w finale Międzyszkolnego Konkursu „450-lecie Unii Lubelskiej”, który odbył się pod honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdyni.

Dominik oraz Szymon zajęli III miejsce. Zostali nagrodzeni dyplomami oraz medalami, a szkoła otrzymała statuetkę LAUR 2019.

Gratulacje!

Opiekun konkursu: Ewelina Wańkowicz