• DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

• 21 kwietnia, w piątek, odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Gościliśmy ósmoklasistów ze szkół gdyńskich, którzy niedługo staną przed wyborem przyszłej szkoły i zawodu. Przyszli absolwenci podstawówek poznali kierunki i profesje, których mogą nauczyć się w naszej placówce. Młodzież mogła również spróbować wyrobów naszych partnerów i pracodawców z Cukierni Delicje oraz Ciastkarni Renka. Prezentacje umiliły także  pokazy mody oraz fryzjerstwa. ZAPRASZAMY DO CKZiU 2

• „Jesteśmy głosem tych, które same o pomoc prosić nie potrafią”

• Po raz kolejny młodzież CKZiU 2 nie zawiodła. Zebrane dzięki Wam dary zostały przekazane przez bibliotekę  do schroniska „Ciapkowo” w Gdyni. W akcji wiosennej zebraliśmy: karmę suchą i mokrą, żwirek dla kotów, podkłady higieniczne, przysmaki oraz koce. Potrzeby schroniska są ogromne, a przekazane przez Nas prezenty pozwalają czworonożnym  w zdrowiu czekać na nowy dom.

• 80 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

• 80 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim "ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ". 19 kwietnia uczciliśmy pamięć bohaterów powstania w getcie warszawskim. 80 lat temu wybuchło powstanie, które od samego początku nie miało szans na powodzenie.Powstanie to było aktem odwagi ,walką o ludzką godność i pamięć.Podczas zajęć rozwijających czytelnictwo uczniowie zapoznali się z tragedią ludności żydowskiej oraz z zainteresowaniem obejrzeli film pt: „Nie było żadnej nadziei”. Tak wyglądał teren getta Warszawskiego w tym Muranów po zakończeniu wojny w 1945 roku.
            Dziękujemy uczniom za zaangażowanie się w "Akcję Żonkile".
                            Dorota R, Grażyna M, Alicja H.

• Akcja Żonkile

• 19 kwietnia włączamy się w jedenastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” upamiętniającej 80 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, której organizatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. W związku z powyższym prosimy młodzież naszej szkoły do podarowania symbolicznego żonkila (w doniczce), który udekoruje korytarz naszego Centrum. Żonkile prosimy przynosić do biblioteki szkolnej w dniach 12 - 18.04.2023 r. Darczyńcy otrzymają punkty dodatnie.

• Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Projektowania i Wytwarzania Odzieży

• Uczennica Inga Wirkowska z klasy IV TPM G finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Pprojektowania i Wytwarzania Odzieży w Łodzi.

23 i 24 marca odbył się na Politechnice Łódzkiej etap centralny Olimpiady. Uczennice Inga Wirkowska i Kornelia Prochacka z klasy IV TPM G przeszły do finału, który odbył się pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Po rozwiązaniu zadań uczennice z przyjemnością zwiedziły pracownie na wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej, odbyły również spacer po Łodzi i obejrzały wystawę w Białej Fabryce dotyczącą produkcji tkanin. Wyjazd sprzyjał poszerzeniu kompetencji w zakresie zawodu technik przemysłu mody