Witam,
jak co roku zapraszam do wzięcia udziału w konkursie matematycznym.
Jest tylko jedno "ALE": jest on przeznaczony tylko i wyłącznie dla ODWAŻNYCH. Zgłoszenia do konkursu przyjmuję osobiście do dnia 31 maja.
Dorota Borys
Witam,
jak co roku zapraszam do wzięcia udziału w konkursie matematycznym.
Jest tylko jedno "ALE": jest on przeznaczony tylko i wyłącznie dla ODWAŻNYCH. Zgłoszenia do konkursu przyjmuję osobiście do dnia 31 maja.
Dorota Borys
Odyseja Umysłu – program edukacyjny stworzony w 1978 przez C. Samuela Micklusa a organizowany przez fundację Odyssey of the Mind mający na celu rozwijanie zdolności twórczych i zachęcanie do kreatywnego rozwiązywania problemów.
Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.
"Odyseja Umysłu" promuje myślenie twórcze, poprzez zachęcanie dzieci i młodzieży do rozwiązywania zdań rozbieżnych, czyli takich, które mają więcej niż jedno rozwiązanie.
Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi bierze udział w corocznej Odysei Umysłów osiągając sukcesy. 20 maja 2017 r. odbyła się w Rumi Familiada „Odysejowa Majówka”. W ramach akcji zaprezentowano m.in. spektakle odysejowe oraz przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na wyjazd na światowy finał Odysei Umysłów do USA.
W akcję włączyły się uczennice naszej szkoły - CKZiU Nr 2 w Gdyni - pomagając w zbiórce funduszy na wyjazd, a mianowicie:
- Patrycja Kopycińska z klasy III TUF
- Agnieszka Pełkowska z klasy II TUF
Dziękujemy.
GM
Biblioteka szkolna CKZiU nr 2 informuje o możliwości podjęcia pracy w fundacji „POMÓŻ I TY”. Zainteresowanych pracą w fundacji oraz dodatkowymi informacjami na w.w. temat uzyskasz w bibliotece szkolnej CKZIU nr 2 oraz: Fundacja.pdf
Mistrzostwa Gdyni szkół ponadgimnazjalnych w lekkiej atletyce
16 maja 2017 r. na stadionie Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego odbyły się Mistrzostwa Gdyni szkół ponadgimnazjalnych w lekkiej atletyce. W zawodach wzięła udział czteroosobowa grupa reprezentantów naszej szkoły. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach technicznych: w pchnięciu kulą, w rzucie oszczepem i w skoku wzwyż.
Na najwyższym stopniu podium stanął Damian Kamiński z kl. II TB – (rzut oszczepem – 55,90 cm).
Srebro zdobyła Natalia Kankowska z klasy II F/s - (pchnięcie kulą – 8,68 cm).
Tuż za podium uplasował się Dawid Grzywiński z klasy II TB, który pokonując poprzeczkę w skoku wzwyż na wysokości 170 cm ustanowił swój rekord życiowy.
Maja Ancuta z klasy I F reprezentowała szkołę w rzucie oszczepem.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach.
Opiekun M. Adrych
W majowy, choć nieco przyprószony śniegiem dzień, młodzież z klasy 1F, 2S i 3S pod opieką nauczycielek – pani Doroty Kyzioł i pani Hanny Adamkiewicz - pojechała do Gdańska, aby poznać tajemnice Narodowego Banku Polskiego. W pięknym, neorenesansowym budynku banku czekały na uczniów liczne atrakcje. Wśród nich: ścieżka edukacyjna o inflacji, nauka obsługi aplikacji NBP Portfel (czyli jak mądrze gospodarować swoimi pieniędzmi), wystawa historycznego sprzętu do liczenia oraz maszyn do pisania (nawet nut) połączona z ciekawą prelekcją ich właściciela, szybki kurs rozpoznawania autentyczności banknotów, mapa używanych na świecie historycznych płacideł, monety i banknoty z różnych stron świata, sprzęt stanowiący wyposażenie wartowników bankowych, a nawet bankowóz, czyli pojazd służący do transportu pieniędzy. Uczennice zobaczyły, jak szybko i bezpiecznie można rolować (czyli pakować w rolki) monety, jak ubierał się pracownik banku na początku XX wieku; dowiedziały się, do czego służyła dziurka w monecie chińskiej.
Dziewczęta testowały sprzęt strażników bankowych, w tym kajdanki, kamizelki kuloodporne i urządzenie do wykrywania metalu, a nawet – sprawdziły swoje umiejętności strzeleckie na prawdziwym pistolecie maszynowy MP5.
Uczennice rozwiązywały także zagadki bankowe, które pozwoliły na odczytanie szyfru i umożliwiły otwarcie sejfu bankowego… a w nim znalazły trójwymiarowe wzory najnowszego polskiego banknotu 500 zł. Zabrały je ze sobą!
Każdy uczestnik wycieczki miał także niecodzienną okazję, aby wziąć w ręce sztabkę złota o wartości niemal 2 mln zł!!! Waży ona 12,5 kg i choć wygląda na niewielką (ma wymiary 30cm x 13 cm x 8 cm), to jednak jej podniesienie wymagało zaangażowania! Stanowiło to ciekawe przeżycie oraz dostarczyło dużo emocji.
Wszyscy uczestnicy wycieczki do NBP w Gdańsku uznali, że było warto zwiedzić bank i otrzeć się o duże pieniądze!
Dorota Kyzioł
Zapraszamy dzieci oraz młodzież na mecz Vistalu, które odbędą się w Gdynia Arena i zadecyduje o Mistrzostwie Polski. Wejście bezpłatne po przesłaniu listy imiennej z opiekunami na adres klub@vistal.pl. Listę należy przesłać najpóźniej do 17 maja do godziny 10:00.
Szczegółowe informacje u wychowawców lub nauczcyieli wychowani fizycznego.
DvB
Komisja Kajakowa i Rada ds. Młodzieży OM PTTK zapraszają uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych 23 maja 2017 r. (wtorek) o godz. 16.00 do Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych ul. 3 Maja 29/31 na spotkanie chętnych, umiejących pływać i pragnących uprawiać kajakarstwo turystyczne. W dn. 30 maja – 2 czerwca 2017 r. planujemy zorganizować szkółkę kajakarską na rzece Reda. Zainteresowanych udziałem w szkółce prosimy o przybycie do GCOP, moźliwie z opiekunami. Zapraszamy nauczycieli i rodziców z młodzieżą. Prowadzi przewodnik turystyki kajakowej tel. 504 125 029 .
W środę 4 maja o godzinie 9.00 absolwenci liceów i techników przystąpili do maratonu maturalnego rozpoczynającego się od obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.
Tegoroczna sesja egzaminacyjna potrwa od 4 do 24 maja 2017 r.
Wyniki tegorocznej matury zostaną ogłoszone 30 czerwca 2017. Tego dnia Okręgowe Komisje Egzaminacyjne przekażą do placówek świadectwa wraz z wynikami egzaminów maturalnych. Jeśli nie chcecie sprawdzać wyników w szkole, możecie zobaczyć je online, na stronie CKE - powinny być na niej dostępne tuż po północy, tego samego dnia - 30.06.2017 r..
Wszystkim absolwentom życzymy połamania pióra.
Opracowała D. Borys, G. Mroczko
Pożegnanie klas maturalnych każdego roku wpisuje się w kalendarz ważnych uroczystości szkolnych i zawsze zyskuje swój niepowtarzalny charakter. Również i tak było w tym roku. Uroczystość pożegnania, zgodnie z coroczną tradycją, przygotowały klasy III technikalne pod kierunkiem pani Eweliny Wańkowicz.
28 kwietnia 2017 roku w CKZiU Nr 2 w Gdyni pożegnaliśmy absolwentów Technikum Budowlanego oraz Technikum Usług Fryzjerskich. Dokonało się to w szczególnych okolicznościach. Uczniowie ci rozpoczęli naukę w różnych szkołach: w ZSB w Gdyni oraz w Zespole Szkół Rzemiosła i Handlu a zakończyli w nowej jednostce organizacyjnej utworzonej 1 września 2016 roku pod nazwą Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Gdyni. Rangę wydarzenia podkreślała obecność po raz ostatni wystawionych Sztandarów Szkolnych ZSB i ZSRiH i zachowanie ceremoniału. Po odśpiewaniu hymnu narodowego i powitaniach przyszedł czas na wspomnienia i przemówienia.
Klasy III przygotowały dla każdej z klas maturalnych krótkie filmy przypominające najciekawsze i zabawne chwile z czterech lat nauki w technikum.
Następnie słowo do absolwentów skierowała Pani Dyrektor Krystyna Stadnicka, która podkreśliła, że lata spędzone w szkole były okresem bogatym w doświadczenia i zdobywania wiedzy merytorycznej. Wszystkim życzyła wielu sukcesów na drodze zawodowej i osobistej.
Tradycyjnie wychowawcy klas po raz ostatni odczytali listę obecności oraz zwrócili się do maturzystów ze słowami pożegnania. Wychowawczyni klasy IV TUF pani Małgorzata Adrych odczytała listę obecności i pożegnała maturzystki.
Listę obecności klasy IV TB po raz ostatni odczytała również pani Halina Ustowska, która następnie skierowała do uczniów wiele miłych i poruszających słów. Na zakończenie swojego wystąpienia zwróciła się do maturzystów słowami poety recytując wiersz Czesława Miłosza „Na dzień dobry”.
Miłym akcentem tego dnia było wystąpienie przedstawicieli tegorocznych uczniów klas maturalnych: Karoliny Kaczmarek z klasy IV TUF oraz Natalii Bogdan z klasy IV TB. W swoich przemówieniach podziękowano Nauczycielom za chwile wsparcia, podtrzymania na duchu, a przede wszystkim za mobilizację do pracy.
Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe i listy gratulacyjne: Jacek Pilecki, Patryk Pilecki, Natalia Bogdan i Jakub Boszke (kl. IV TB) Monika Mierzwa oraz Natalia Skowron (kl.IV TUF)
Uczniowie klas trzecich pożegnali maturzystów równie ciepło i serdecznie, obdarowując ich drobnymi upominkami.
Na zakończenie, zgodnie z tradycją, klasy IV przekazały klucz do drzwi szkolnych klasom III technikum.
Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia na maturze i egzaminach zawodowych.
Grażyna Mroczko
25 kwietnia br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W jego przygotowanie zaangażowani byli uczniowie z klasy II TB. Podczas apelu usłyszeliśmy piękne wiersze o tematyce patriotycznej. Uczniowie przypomnieli także tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla naszego kraju. Czytaj dalej: KONSTYTUCJA_3_MAJA_1791.pdf
Dnia 20 kwietnia 2017 uczniowie klasy I, II i III Technikum Budowlanego uczestniczyli w wycieczce tematycznej do zakładu produkcji wyrobów Leca „KERAMZYT” w Gniewie.
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią produkcji KERAMZYTU w Polsce, historią zakładu, właściwościami keramzytu, całym cyklem produkcyjnym oraz asortymentem produkowanym w zakładzie.
A.Zima
19 kwietnia w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu trychologii, diagnozy stanu skóry głowy i włosów. Uczestniczyli w nim uczniowie klas fryzjerskich: 1 F, 2 FS oraz 3 TUF. Szkolenie poprowadziła kosmetolog p. Beata Ulkowska, która przedstawiła prezentację dotyczącą schorzeń owłosionej skóry głowy i uszkodzeń włosów. Przeprowadziła także analizę włosów i skóry głowy u osób, które zgłosiły się na ochotnika. Pani kosmetolog użyła profesjonalnego sprzętu przeznaczonego do tego typu badań. Uczniowie mogli również sami wykonać analizę i obejrzeć włosy przy użyciu mikrokamery, co było dodatkowym doświadczeniem.
Katarzyna Nazaruk
CKZiU nr 2 w Gdyni po raz pierwszy wzięło udział w VII Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszego Kreatora Mody o „Bursztynową Igłę” w Gdańsku. Nasza zawodniczka Paulina Adamczyk z klasy I Technikum przemysłu mody uczy się w szkole od pół roku, a już uszyła sukienkę ślubną wg projektu, który powstał na lekcjach Projektowania i stylizacji ubioru. Udział w konkursie był dla uczennicy wielkim sukcesem pomimo, że nie zajęła najwyższych lokat; zdobyła ogromne doświadczenie i satysfakcję
z własnoręcznie uszytej sukienki ślubnej. Gratulujemy naszej uczennicy!!!
Hanna Czarkowska
12 kwietnia 2017 roku w Pomorskim Parku Naukowo- Technologicznym odbyła się uroczystość, podczas której wręczono dyplomy i nagrody laureatom międzyszkolnego konkursu "Gdynia, moje miasto- okno na świat".
Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie CKZiU Nr 2:
Mikołaj Kreft (klasa I Technik Przemysłu Mody) - III miejsce w konkursie recytatorskim
Natalia Niemtz (klasa II Technikum Budowlane) - III miejsce w konkursie wiedzy o Gdyni
Daniel Mathea (klasa II c wielozawodowa) - III miejsce w konkursie fotograficznym
oraz nieobecny na gali
Patryk Weber (klasa I Technikum Budowlane) - I miejsce w konkursie poezji śpiewanej.
HU
„Dzień rzemieślnika” już za nami… W szkole się dużo działo. 6 kwietnia gościliśmy gimnazjalistów, ich rodziców i opiekunów. Odwiedzający nas z wielkim zainteresowaniem poznawali zawody rzemieślnicze prezentowane przez mistrzów z Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gdyni. Złotnik, elektryk, mechanik, kucharz, ciastkarz, fryzjer, wizażysta, technik przemysłu mody, technik budownictwa to tylko wybrane z wielu zawodów nauczanych w naszej szkole, prezentowanych w czasie drzwi otwartych. Serdecznie dziękujemy wystawcom za poświęcony czas i interesujące prezentacje. Dziękujemy również uczniom CKZiU nr 2, którzy przygotowali krótki występ promujący szkołę – pod kierunkiem pani H. Ustowskiej. Dziękujemy wszystkim nauczycielom zaangażowanym w organizację dnia otwartego szkoły. Jesteśmy wdzięczni również naszym gościom za tak liczne przybycie.
Już za rok kolejny "Dzień rzemieślnika”. Może to Ty Gimnazjalisto będziesz mógł zaprezentować swój przyszły zawód.
H. Czarkowska
Profesjonalna fotorelacja z imprezy: http://mlodagdynia.pl/galeria/przegladaj/5699 oraz https://goo.gl/photos/1RaEyCp4b46fmsqW7
Film promujący zawody rzemieślnicze: https://vimeo.com/209759524?ref=fb-share&1. Więcej informacji: Zapraszamy_na_Dni_Otwarte_2017-1.pdf oraz http://mlodagdynia.pl/czytaj/szybkie-miasto-gdynia/21358
Konkurs matematyczny
W dniu 15 marca 2017 roku odbyły się szkolne eliminacje konkursu matematycznego „Matematyczne Potyczki Gdyńskich Szkół Technikalnych”. Konkurs ma na celu upowszechnianie wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół technikalnych, rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów, kształtowanie samodzielnego, twórczego myślenia, a ponadto promowanie dorobku i osiągnięć uczniów, jak również integracja środowiska uczniowskiego. Więcej informacji: potyczki_2017_sprawozdanie.pdf
DvB
W dniach 03- 05 kwietnia 2017 roku przeprowadzony został szkolny konkurs „Wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych”. Skierowany był do uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Pytania zostały przygotowane przez pana Piotra Skuzę (język angielski) i panią Monikę Wita (język niemiecki). Test o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych składał się z 44 pytań.
Zakres tematyczny dotyczył zagadnień związanych z geografią, kulturą, literaturą, polityką, sportem oraz najnowszą historią krajów niemieckojęzycznych i anglojęzycznych.
W konkursie szkolnym wzięło udział łącznie 35 uczniów klas pierwszych:
Więcej informacji: KONKURS_niemiecki.pdf
Drugi etap międzyszkolnego bibliotecznego konkursu językowego odbył się 29 marca 2017 r. W konkursie udział wzięło 21 uczniów z trzech szkół:
Maksymalnie w konkursie można było uzyskać 92 punkty.Więcej informacji:
SPRAWOZDANIE_Z_MIEDZYSZKOLNEGO_BIBLIOTECZNEGO_KONKURSU_JEZYKOWEGO.pdf
Dnia 29 marca 2017 roku III klasa Technikum Budowlanego uczestniczyła w wycieczce tematycznej do zakładu Pekabex w Gdańsku.
W trakcie wizyty w zakładzie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z profilem działalności firmy, historią zakładu oraz z cyklem produkcyjnym.
PEKABEX jest wiodącym w Polsce wytwórcą konstrukcji prefabrykowanych. Firma produkuje elementy zbrojone tradycyjnie oraz nowoczesne strunobetonowe wykorzystywane w budownictwie wielkokubaturowym.
Zwiedzanie podzielone było na kilka części:
1. szkolenie BHP
2. prezentacja – rys historyczny
3. zwiedzanie zakładu
4. zwiedzanie laboratorium.
A. Zima, M. Pietrzykowska.
Powered by aSc EduPage